مقالات درب ضد صدا

آموزش ساخت درب آکوستیک

درب آکوستیک

درب های آکوستیک دارای  عایق صدا هستند و این درب ها پاسخگویی بسیاری از نیاز ها هستند مانند مقابله با درجه حرارت بالا ، محافظ تابش ،جلوگیری از آلودگی صوتی از جمله نیاز هایی است که این درب ها برآورده می کنند.

درب های آکوستیک در بسیاری از مکان های امنیتی  نیز کاربرد دارد.

در ساخت درب آکوستیک از عایق پشم سنگ و عایق های صوتی استفاده می شود که باعث بازدهی بالا در جذب صدا ها و کاهش آن ها می شود . البته میزان کاهش صدا به ضخامت  مواد  با کار رفته در ساخت آن نیز بستگی دارد.

هدف از ساخت درب  آکوستیک چیست؟

درب های آکوستیک را به دو علت مهم می سازند که علت اول مانع ورود سر و صدا ها از داخل و بیرون محیط  شود . دومین علت ساخت این درب ها این است که محیط را در برابر آتش و دود محافظت و مراقبت کنند. این درب ها ایمنی بسیار بالایی را به محیط هدیه می دهند.

درب آکوستیکانواع درب های آکوستیک

درب ها آکوستیک انواع مختلفی دارد که عبارتند از درب های تک یا دو تایی لولایی ،  درب های کشویی یک نفر یا دو نفره ،درب های سنگین یا سبک، درب های الکترونیکی ، مغناطیسی یا اتوماتیک ، درب های مخصوص آتش سوزی یا دود است.

 

گاهی از این در ب های در محیط هایی استفاده می شود که  خروج صدا های موجود را به حداقل برساند  این محیط ها شامل  فرودگاه ها ، بیمارستان ها، هتل ها، مراکز آموزشی ، دفاتر اداری و تجاری و … می شود.

ساخت درب های ضد صدا

ابتدا که در کار گاه های درب سازی، درب ها ساخته می شوند جهت عایق کردن آن ها از عایق های صوتی چسب دار که دارای ضخامت ۲تا ۵ میلیمتری  است  استفاده می شود. این لایه ها را به صورت عمودی یا افقی نصب خواهند کردو جهت محافظت بیشتر یک لایه  دیگر از جنس پارچه یا چرم ، ورق کامپوزیت ، MDF، ،چوب ، کناف و…. استفاده می شود.

 

 

ساخت درب آکوستیک

در ساخت این درب ها از ترکیباتی استفاده می شود که ضد صدا هستند مانند ، عایق پشم سنگی و عایق صوتی سرب که مانع ورود صدا می شوند . عایق پشم سنگ دو فایده مهم دارد که  باعث می شود صدا در اجزای و قطعات درب کاهش پیدا می کند همچنین باعث می شود صدا های موجود در سطح را جذب کند.

کاربرد درب های آکوستیک و ضد صدا

این درب ها در سینما ،گالری ها و موزه ها ، اتاق های مصاحبه و مدیریت ، کتابخانه و سالن های کنسرت و موسیقی و … کاربرد دارد.

 

به خوبی می دانیم این چند دهه اخیر آلودگی های صوتی چه قدر مردم را ناراحت و آزرده خاطر کرده است. اگر به دنبال این هستید که در محل زندگی خود و محل کار خود آرامش داشته باشید و در یک محیط بدون سر و صدا زندگی و کار کنید حتما از درب های آکوستیک و ضد صدا استفاده کنید . و دیگر نگران ورود و خروج صداها نباشید.

ضد صدا کردن درب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *