مقالات درب ضد صدا

اجرای دیوار پوش لمسه چگونه است؟

اجرای دیوارپوش لمسه

شاید برایتان جالب است بدانید اولین بار این اتفاق در یعنی استفاده از دیوار پوش های لمسه در کاخ شاه صورت گرفت که طراحان و متخصصان آن زمان ، دیوار های کاخ های سعد آباد و نیاوران را مورد پوشش قرار دادن و از آن پس بود که مردم نیز کم کم به این فرایند تزئینی و فنی رویی آوردند ، در ادامه با مطالب مفیدی در این امر با شما همراه خواهیم بود .

خب اول ببینیم لمسه کاری دیوار چیست ؟

همونطور که احتمالا می دانید به نصب کردن پارچه یا چرم بر روی دیوار به حالت پوشش دیوار ، لمسه کار می گویند ، در این حال که در پارچه یا چرم را حالت می دهند به شکل های مختلف ، بر آمده و یا برجسته ، بعد آن را روی دیوار نصب می کنند . و می توان گفت این پارچه تا بیشتر از جنس کتان ، تافته ، ابریشم و ساتن هستند ‌.

کمک به زیبایی در دکوراسیون

پیشنهاد می کنیم اگر قرار است وارد منزل جدیدی بشوید و دستی بر دکوراسیون داخلی بزنید ، لمسه کاری می تواند کمک بسیار عالی به دکوراسیون شما باشد ، تصور کنید دیوار پوش های لمسه کاری شده در کنار پرده های خانه یا دفتر لوکس شما و حتی مبلمان شما تا چه حد می تواند زیبا و دلنشین باشد و از حضور در آن محیط لذت ببرید .

مقایسه دیوار پوش ها

خب قطعا دیوار پوش های لمسه کاری از نظر قیمتی گران تر از نوع های دیر از جمله کاغذ دیواری و غیره است به همین دلیل است امروزه مردم بیشتر مشتری کاغذ دیواری هستند و کمتر از دیوار پوش های لمسه کاری شده استفاده می کنن اما واقعیت این است که لمسه کاری از زیبایی و دوام بیشتری بر خوردار است و همچنین در تنوع جنس و رنگ و غیره به نسبت کاغذ دیواری ، بلکا یا رومالین ، برتری های بیشتری دارد . برای همین است که این نوع دیوار پوش های لمسه کاری بیشتر در محیط های لوکس مانند رستوران ها ، شرکت های معتبر ، هتل های شیک استفاده می شود.

حتما میخواهید بدانید برای دیوار پوش های لمسه از چه پوشش هایی می توانید استفاده کنید :

مخمل

حریر

کتان

تافته

چرم یا چرم مصنوعی

پارچه ترکیبی

پارچه کوبلن

پارچه ژاکارد

نکته : در زمان لمسه کاری توجه کنید رنگ و طرح و جنس پارچه را به دقت انتخاب کنید زیرا بعد از نصب قابل تغییر نیست اما در کل بهتر است از چرم مصنوعی بیشتر استفاده کنید چون روکش چرم مصنوعی به راحتی قابل شستشو هستند و همینطور رنگ چرم به نسبت دیگر پارچه ها از ثبات بیشتری برخوردار هستند .

اشاره به لمسه دوزی روی دیوار

عایق ضد صدا

به راحتی شسته می شود

انعطاف پذیر است

شیک و جدید است

پوشش عالی ترک و پستی و بلندی ها

و همچنین معایب آن

امکان پارگی در صورت مراقبت نکردن

امکان رنگ کردن مجدد ندارند

امکان آتش گرفتن دارد

غیر قابل ترمیم

معایب لمسه دوزیو در آخر مراحل نصب لمسه کاری

۱ _ باید در مرحله اول درز ها و نم زدگی و برخی دیگر از مشکلات دیوار را رفع کرده و همچنین پریز ها و دیگر چیزایی که روی دیوار نصب شده را باز کرد ، به این دلیل که رفع این مشکلات بعد از نصب دیوار پوش بسیار سخت است .

۲ _ در مرحله دوم لایه ای از پلی استر را به ضخامت سی سانتی متر را روی دیوار می زنید که باعث بالا آمادن سطح دیوار و حجم دار شدن آن میشود و عایق صدا و حرارت ایجاد می کنند.

۳ _ مرحله بعدی قاب بندی کردن دیوار ها توسط نوار ها چوبی پهن که تقریبا ضخامت چهار میلی متر است.

۴ _ در این مرحله به نصب لمسه کاری دیوار می رسیم ، هنگام نصب نباید هیچگونه هوایی در پشت آن باشد برای همین باید پارچه را موقع نصب محکم و صاف بکشید تا درست چسب بخورد

۵ _ باید لبه پارچه را درست و دقیق بچسبانید تا فیکس شود‌.

۶ _ و در مرحله آخر متناسب با طرحی که انتخاب کردید دیزایین مناسب آن را پیاده می کنید .

پیشنهاد : اگر علاقمند به لمسه دوزی روی دیوار هستید میتوانید از متخصصان و کادر مجرب صنعت برتر برای این کار استفاده کنید و متناسب با بودجه و سلیقه شما بهترین کار را دریافت کنید .

دیوارپوش لمسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *