مقالات درب ضد صدا

درب آکوستیک استودیو

درب آکوستیک استودیو

خب هدف از آکوستیک کردن درب چیه ؟

حالا بیشتر بهش میپردازیم …

به طور کلی درب های آکوستیک عملکرد های زیادی دارن اما دو اصل مهم باهاش روبه رو هستیم

برای ورود و خروج صدا از یک مکان یا فضا به خوبی به عنوان یک مانع عمل می کند

درب آکوستیک در این مکان ها میتونن در برابر وسیع شده آتش و دوم جلوگیری کنن. ما درباره درب های آکوستیک فکر می کنیم که فقط مانعی برای ورود سر و صدا هستند مثل استودیوهای ضبط، اما یادآوری بشه بد نیست که میتونن در خیلی از این مکان ها کاربردهای بیشتری داشته باشن نمونه اش آتش سوزی و … در مکان هایی که آکوستیک میشن.

با انواع درب های آکوستیک آشنا بشیم

اگه می خوای یک درب خوب داشته باشی باید اونو متناسب با نیاز های خاص طراحی و مرتبط لازمه های کارت طراحی و بسازی

درب‌های تک یا دوتایی لولایی

درب‌های کشویی یک یا دو نفره

درب‌های مخصوص آتش سوزی یا دود

درب‌های سنگین یا سبک

درب‌های الکترونیکی، اتوماتیک یا مغناطیسی

درب‌های پارتیشنی دو طرفه نمونه‌ای از یک درب آکوستیک عالی هستن . این درب یک راه حل صوتی کاربردی فوق العاده اس چون دارای دو بخش که توسط یک شکاف هوا از هم جدا میشن و این شکاف با یک جاذب صدا پُر می‌شه. درب‌های صوتی همینطور می تونن  با لوازم جانبی برای ویژگی‌های مختلف محیطی ساخته و نصب بشن. مثل  قاب، لولا، مهر و موم صوتی، سوراخ، دستگیره و مکانیزم‌های قفل .

درب های آکوستیک مناسب، دارای ویژگی‌های عایق صدا هستن که به عنوان یک مانع صوتی عمل می‌کنن. در حالی که درب‌های استاندارد می‌تونن به عنوان مانع صوتی عمل کنن، امواج صوتی هنوز هم به داخل و خارج فضا نفوذ می‌کنن.

عایق بندی از طریق درب ‌های آکوستیک بهت این اطمینان رو میده که امواج صوتی به طور جزئی یا کامل برحسب نیازهای  مشتری جذب می‌شن. درب‌های آکوستیک دارای انواع متریال ساخت هستند که سطح عایق صوتی (کم یا زیاد) رو تغییر می‌دن. پیکربندی این درب ‌ها با استفاده از فولاد گالوانیزه، فولاد چند لایه و فلزات دیگ انجام می‌شه. اون‌ها همچنین می‌تونن با روکش خاصی متناسب با معیارهای زیباشناسی زینت داده بشن.

درب آکوستیک استودیوخب حالا  ببینیم کاربرد درب آکوستیک چیه؟

مکان های زیادی مثل استدیو و اتاق کار و …. از درب های آکوستیک به شکل موثر استفاده می کنن حالا جزئی یا کلی. حالا می خوایم چند نمونه مهم در سراسر دامنه استفاده از درب های آکوستیک رو بررسی کنیم.

کاربرد درب آکوستیک رو یکم بیشتر بررسی کنیم

مکان هایی که حتما از درب های آکوستیک استفاده می کنن :

سالن‌های موسیقی و سالن‌های کنسرت، کتابخانه‌ها، موزه‌هاف گالری‌ها، اتاق مصاحبه، اتاق‌های هیئت مدیره

محیط هایی که تا جایی که امکان داره بری ورد صدا از درب آکوستیک استفاد

فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان، هتل‌ها، دفاتر اداری، مؤسسات آموزشی

سطح عملکرد درب‌های آکوستیک

تمام درب هایی که ما در روز پشت سر خودمون میبندیم شاید از قسمتی انتقال صدا جلوگیری کنه ولی بعضا خیلی وقتا به سطحی از عملکرد صوتی نیاز هست که بتونه مانع درست و حسابی و قابل توجهی از انتقال صدا بشه که در این مواقع درب های آکوستیک به شکل مشهود تری خودشونو نمایان می کنن.

خب امکان داره درب‌های آکوستیک برای کاهش انتقال صدا در یک اتاق لازم باشن. به طور مثال یک درب صوتی در یک اتاق موسیقی به شما کمک کنه تا صدای اتاق باعث مزاحمت افراد در بیرون از اتاق نشه اما  درب آکوستیک یک استودیوی ضبط صدا به افراد کمک می‌کنه تا از صدای ناخواسته خارجی هم جلوگیری بشه .

استودیو ضبط صدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *