مقالات درب ضد صدا

درب ضد صدا با قابلیت شکست صوت بیشتر

درب ضد صدا با قابلیت شکست صوت بیشتر

درب های ضد صدا با یک عایق بندی صحیح و درست  و ترکیبات جامد و مهر و موم  قاب و لبه ی آن ها مانع ورود صدا و ارتعاشات از یک محیط به محیط دیگر میشود. هسته ای در کف این درب ها وجود دارد امواج صوتی را می شکند و جذب می کندو سیگنال های صدا را قبل از عبور از درب بسیار ضعیف می کند.

کاربرد درب های ضد صدا با قابلیت شکست صوت بیشتر

این درب ها برای مکان هایی مناسب هستند که صدا های بلند در ان وجود دارد مانند اتاق های ضبط صدا و موسیقی و سینماهای خانگی  این درب ها به شما اجازه می دهد بدون این که نگران اذیت و آزار همسایگان و دیگران باشید صدا را کم و زیاد کنید .

و از دیگر مکان هایی که درب های ضد صدا کاربرد دارند عبارتند از سینما ، همایش ، تئاتر ،درب ورودی آپارتمان ها و منازل ،دستشویی و توالت ،استودیو صدا ، اتاق های مدیریت و….. است.

هدف از ساخت درب های ضد صدا با قابلیت صوت بیشتر

درب های ضد صدا با هدف جلوگیری از عبور صدا های مزاحم و زائد در سالن ها و مراکز اداری و تجاری و منازل سکونی ساخته شده اند.

ساخت درب های ضد صداانواع عایق صدا

عایق های مورد استفاده برای ضد صدا کردن  عبارتند از عایق پشم سنگ ، عایق فومی ، عایق چرمی ، ‌عایق کامپوزیت ،عایق سربی است.

عایق پشم سنگ: عایق های پشم سنگ قطر ضخیم دارد. و صوت ها را به خوبی جذب می کند.

عایق فومی : برای عایق بندی سرویس بهداشتی  و اتاق خواب مناسب هستند.

عایق چرمی:  معمولا چرم برای رو کوبی درب ها استفاده می شود. اما برای عایق بندی سرویس بهداشتی  کاربرد ندارد.

عایق کامپوزیت : کامپوزیت خود یک عایق صوتی کامل به شمار می رود و درب هایی که با کامپوزیت ساخته می شوند یک درب ضد صدا به شمار می روند.

عایق سربی :   سرب دارای ویژگی سبکی و انعطاف پذیری است که برای جذب صدا و ارتعاشات آن  کاربرد دارد.

البته اگر بخواهیم درب هایی داشته باشیم که قابلیت شکست صوت بیشتر داشته باشند باید از عایق های  صدا بیشتری استفاده کنیم یعنی میزان کاربردی عایق صدا بیشتر از حد باشد.

درب ضد صدا با قابلیت صوت بیشتر

انواع درب های ضد صدا

درب ها ضد صدا انواع مختلفی دارد که عبارتند از درب های تک یا دو تایی لولایی ،  درب های کشویی یک نفر یا دو نفره ،درب های سنگین یا سبک، درب های الکترونیکی ، مغناطیسی یا اتوماتیک ، درب های مخصوص آتش سوزی یا دود است.

 

به خوبی می دانیم این چند دهه اخیر آلودگی های صوتی چه قدر مردم را ناراحت و آزرده خاطر کرده است. اگر به دنبال این هستید که در محل زندگی خود و محل کار خود آرامش بیشتری داشته باشید درب های ضد صدا با شکست صوت بیشتر را خریداری  کنید.

درب های ضد صدا با قابلیت شکست صوت بیشتر به علت به کار گیری عایق بیشتر و مواد اولیه با کیفیت تر و مرغوب تر نسبتا گران است همچنین قابلیت این را دارند صوت ها را بیشتر جذب کنند.

انواع درب ضد صدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *