مقالات درب ضد صدا

درب ضد صدا تبریز

درب ضد صدا تبریز

طبق یک تحقیق ساده در تبریز میفهمیم که  برای ساخت عایق صوتی به این نتیجه می رسیم که از تمام این روش ها استفاده می کنیم تا مانعی برای ورود سر و صدا به وجود بیاریم . به این فرایند عایق کردن درب ضد صدا میگیم .

خاصیت آکوستیک کردن درب ، کاهش صدا های مزاحم تا حدود بسیار زیادی امکان پذیره و حتی در مواقع بسیار زیادی می تونی صدا رو کامل حذف کنی .

باید بدونید اصلی ترین نکات در آکوستیک درب در تبریز و استفاده از عایق های صوتی تبریز ، استفاده از عایق صوتی مناسب و درز گیری درب در محل تقابل درب با چهار چوب در یا همون فریم آهنی هست ، بهتره بدونید هر چقدر عایق صوتی که مورد استفاده قرار میدین از چگالی بالاتری ( دانیسته مناسب ) بر خور دار باشه و درز بین چهار چوب و خود درب به درستی مورد پوشش قرار گرفته باشه ، این درب آکوستیک شده از نشت صدای کمتری برخوردار خواهد بود و کمترین صدا رو از خودش منتقل می کنه . البته نا گفته نمونه و نباید چشم پوشی کرد  که میزان درز صدا میتونه به عوامل بسیاری بستگی داشته باشه ، مثل : نوع دکوراسیون داخلی ، فاصله منبع تولید صدا در محیط ، ساختار محیط و از همه‌ی این ها مهمتر میزان شدت فرکانس صدای تولید شده قابل توجه و تاثیر گذار خواهد بود .

لمسه دوزی و لمسه کاری درب در تبریز

از دیگر راه های بسیار تاثیر گذار که در عایق کردن درب تبریز به کار می رود ، لمسه دوزی و لمسه  کاری روی درب هست ، معمولا برای آکوستیک کردن درب ها با روش لمسه کوبی ، از مواد زیر بیشتر استفاده می شه : برای روکش درب بیشتر از پارچه های مخمل و چرم درجه یک و با کیفیت استفاده می شه ، کار بعدی روی درب استفاده از عایق اسفنجی با چگالی مناسب برای ایزوله سطح درب ، از دیر روش ها استفاده از گل میخ های ساده و قلم کاری شده ، دکمه های هم رنگ پارچه یا چرم مصنوعی ، گل پیچ های آبکاری شده برای لمسه درب آکوستیک . فراموش نکنید این روش به غیر از آکوستیک کردن به شکل ظاهری و زیبایی درب کمک بسیاری خواهد کرد و میتواند شکل تزئنی و زیباتری را به درب شما بده .

حذف صدای مزاحم توسط درب آکوستیک

چیزی که در درب های آکوستیک بسیاز حائز اهمیت هستن صدای مزاحم یا نا متعارف با فرکانس های ضعیف رو تا حدود بسیار زیادی کاهش بده یا حتی حذف کنه و حتی در مواردی نیز نشتی و بروز صدا رو ( متناسب با میزان افزایش فرکانس تولید شده ) کم می کنه .

در مکان هایی که میزان انعکاس صدا خیلی بیشتر بوده میزان صدا هم از دری  به مراتب بیشتر خواهد شد .

درب آکوستیکمکان هایی که از درب های ضد صدا استفاده می کنن شامل :

_ درب استودیو های صدا بر داری .

_ درب سالن جلسات .

_ درب اتاق های کنفرانس .

_ درب کتاب خانه ها .

_ درب های اداری .

_ درب ورودی واحد های مسکونی .

_ درب اتاق مراکز مشاوره .

درب اتاق عمل و . . .

و در پایان درب های عایق ضد صدا تبریز دقت و وسواس خاصی روی کیفیت و زیبایی درب آکوستیکی که میسازن دارن و به همین دلیل است که محصولی متفاوت و با کیفیتی را از خود در بازار عرضه می کنن .

درب ضد صدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *