مقالات درب ضد صدا

عایق کاری درب

عایق کاری درب

روش های عایق صوتی کردن درب:

یکی از مراحل برای عایق صوتی کردن منزل، عایق صوتی کردن درب ها می باشد. در ادامه راهکارهای عملی برای اینکه بفهمیم چطوری درب را در مقابل صدا عایق بندی کنیم ذکر شده است:

  1. شکاف ها و ترک ها را مهار کنید:

برای پیدا کردن شکاف محیط را تاریک می کنیم و از کسی می خواهیم از محیط بیرون نور را به درب بتاباند. هر جا که نور را می بینید آنجا شکافی وجود دارد و به ما نشان می دهد صدا از کجا پخش می شود. پس این ترک ها را برطرف کنید. مثلا می توانید ازدرزگیر استفاده کنید و این درزگیر ها را روی درب بکشید. درزگیرها در رنگ های مختلفی هستند که شما می توانید با درب خود آن را مخلوط کنید.

لمسه کاری درب

2.پتو ضد صدا:

این پتوها از جنس فایبرگلاس می باشد و صدا را به خوبی جذب می کنند و این پتو نیاز به نصب ندارد فقط باید روی دری که قرار است عایق شود آویزان کنید.

  1. استفاده از درزگیر:

با استفاده از درزگیر می توانید علاوه بر اینکه شکاف ها را پر می کنید از نفوذ صدا هم جلوگیری می کنید.

  1. تعویض چهارچوب و آستانه:

با گذشت زمان چهارچوب ها دچار فرسودگی می شوند و صدا از آنها عبور می کند. برای به تاخیر انداختن این اتفاق می توانید از روغن ها و موادی که سبب می شوند عمر چهارچوب طولانی تر شود استفاده کنید.

تهیه پنل آکوستیک

  1. واشر درب:

واشر درب نسبت به موارد دیگه گران تر می باشد، اما کار را کمی بهتر از چند راه حل دیگه انجام می دهد. با این کار از نفوذ صدا و سرما و رطوبت جلوگیری می کنید. اگر قصد هزیننه بالایی برای درب خود دارید این روش مناسب ترین روش است.

عایق بندی صدا فقط به این معنا نیست که صدایی از بیرون به داخل وارد نشود بلکه خروج صدا هم اهمیت درب خانه را چند برابر می کند. استفاده از رنگ هاییکه جاذب هستند کمک می کند که صدا از محیط شما به بیرون نرود. رنگ های جاذب را معمولا ابزار فروشی ها و رنگ فروشی ها دارند که باعث می شود تا 30 درصد مزاحمت صدا از بیرون به داخل محیط شما کم شود

 

عایق کاری درب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.