مقالات درب ضد صدا

لمسه طرح چرم

لمسه طرح چرم

لمسه کوبی و لمسه دوزی چرم برای در و دیوار

باید اعتراف کرد که در حال حاضر به نسبت گذشته مردم نیاز بیشتری به پنل های آکوستیک پیدا کرده اند و بیش از پیش به دنبال آسایش و آرامش در اماکنی که دچار آلودگی صوتی است ، هستند . همچنین مهم است که این آگوستیک چرم از نظر زیبای هم جلوه خوبی به فضای مورد نظر ما بدهد و از دیدن آن لذت و یک آرامش نسبی به ما بدهد . پس با تکنیک لسمه کوبی و لمسه دوزی به چرم های آکوستیک تا حدود زیادی می شود به این امر دست یافت .

اگر بخواهیم با نصب دیوار کوب های چرم لمسه به این امر دست پیدا کنیم قاعدتا نیاز به متریال های دیگر هم داریم مانند : یک لایه ام دی اف و همینطور عایق اسفنجی ساده به همراه چرم مصنوعی . جالب است بدانید که این کار میتواند در محل مورد نظر هم اتفاق بیفتد و نیاز به ساختن آن در کارگاه وجود ندارد مگر در صورت نیاز به لمسه دوزی و اگر بخواهید به جای لمسه دوزی , لمسه خوبی انجام دهید به طور صد در صد می توانید این فرایند را در محل نصب ، انجام دهید .

نکته : هر چند که این تایل ها ( چرم لمسه ) یک مقدار هزینه بیشتر به نسبت عایق صدا و فوم های آکوستیکی دارد اما  کیفیت و زیبایی آن باعث می شود که شما در هزینه دکوراسیون و تزئین آن محیط ، صرفه جویی کنید و دیگر نیاز به هزینه بیشتر برای دکوراسیون محیط نظر نداشته باشید .

کم ضرر بودن آن در عایق صوتی و زیبایی در طرح و رنگ و همچنین به راحتی قابل جا به جایی است و آسان نصب می شود . همچنین حساسیت و ایجاد مشکلات تنفسی آن به نسبت دیگر عایق های ضد صدا کمتر می باشد و این یکی دیگر از مزایای آکوستیک چرم لمسه است که باعث محبوبیت آن هم شده است .

لمسه کوبی درب و دیوارراجبه لمسه کوبی و لمسه کاری روی دیوار و …

در مقالات و مطالب قبلی به این اشاره شده است که لمسه کاری روی چرم عملی است  برای فرم دادن و ایجاد فرو رفتگی . اما بهتر است بدانید که لمسه در کل صنعت مبل بسیار قابل استفاده است و امروزه در محیط های اداری و خانگی کاربرد زیادی دارد ، برای به وجود آوردن شکل ها و فرورفتگی ها در لمسه ، از ابر اسفنجی ساده در ضخامت ها و چگالی های متفاوتی استفاده می شود .

از راه کار های درست ، لمسه کاری بر روی دیوار با چرم برای عایق های ضد صدا روی دیوار جهت آکوستیک سازی می توان اشاره کرد که به درستی مانع مناسبی برای بروز صدا از در و دیوار محیط مورد نظر شما است . و از همه مهمتر جلوگیری از پژواک صدا (پیچیدن صدا در محیط ) . بسیاری از اماکن خصوصی و عمومی مانند فروشگاه ها و رستوران ها و آرایشگاه ها و به خصوص استودیو های از لمسه کاری برای مهار بازگشت صدا و پژواک استفاده می کنند .

بهتر است بدانید لمسه کاری روی چرم مصنوعی بصورت لمسه کوبی و لمسه دوزی استفاده می شود . اشکال لوزی و مربعی طرح هایی است روی این عمل اتفاق میفتد ، غالبا لمسه کاری بر روی چرم و یا پارچه معمولا به این شکل است  که اول روی یک ورق ام دی اف نازک بسته می شود و بعد روی دیوار نصب می گردد.

توضیحاتی در مورد لمسه کاری بر روی درب

لمسه دوزی یا اصطلاحا لمسه کاری درب ، همانند لمسه کاری دیوار بیشتر از روکش های چرم استفاده می شود و معمولا به شکل لوزی و مربع های  کوچک و بزرگ انجام می شود ، لمسه کاری درب معمولا با گلمیخ های کوچ و بزرگ و همینطور دکمه های هم رنگ با همان جنس چرم انجام می شود .

مواد و متریالی که برای لمسه کاری درب و دیوار استفاده می شود :

مواد و متریال های را برای لمسه کاری باید تهیه کرد تا این عمل به درستی صورت بگیرد ، بعد از تهیه مواد و متریال آن باید بدانید ابزار کار آن نیز از مهمترین عامل های آن است و باعث انجام و پیشرفت در کار می شود و می توانیم این امر را عملی کنیم . چرم های مصنوعی و مخمل و جیر ، گلمیخ ها در سایز ها و ابعاد مختلف ، سیاه قلم ، ابر های آکوستیک اسفنجی دو رو و صاف و همینطور دکمه هایی از جنس چرم مصنوعی و نوار ثرمه مبلی از جمله متریال و موادی هست که موقع لمسه کاری درب چرم نیاز است .

یکی دیگر از این مواد ، چرم های مصنوعی هستند که در طرح ها و رنگ های استفاده می شوند، معمولا از جنس پشت جودون یا پشت نمد هستند . در لمسه کاری از چرم ها بیشتر از پارچه و مخمل و … استفاده می شود ، زیرا راحت تر تمیز می شوند و بیشتر استفاده می گردد و بخاطر مواد بکار رفته در آن ، عایق بهتری است برای صدا .

دکمه ها و گلمیخ ها ، از دیگر مواد و متریالی است که در لمسه کاری مورد استفاده قرار می گیرد  که کارایی آن ایجاد شکل  لمسه بر روی درب استفاده می شود . گلمیخ ها بسیار متنوع هستند و آن ها را در طرح ها و رنگ های مختلف می توان یافت کرد . دکمه های پولکی که از جنس چرم برای لمسه در و دیوار استفاده می شود . همچنین نوار های ثرمه که بر روی مبل استفاده می شود در لمسه کاری هم بکار می رود برای پوشش سوزن منگنه هایی که لبع درب ها دیده می شوند .

تهیه چرم لمسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *