مقالات درب ضد صدا

نحوه نصب عایق صوتی در یک اتاق

نصب عایق صوتی در اتاق

نحوه اجرای عایق صوتی و مراحل آن

عایق صوتی در انواع عایق ها یکی از پر کاربرد ترین نیاز های کاربران است که این اتفاق برای جذب صدا در محیط اتفاق می افتد ، این عمل در اصل برای منع عبور و مرور صدا انجام می گردد که شکاف ها و درز ها از بزرگترین دلایل عبور صدا بشمار می آید .

بیشتر بدانید : خرید درب آکوستیک

نحوه اجرای عایق صوتی در اتاق

برای اجرای عایق صدا در یک اتاق یا ساختمان در بهترین حالیت یعنی استفاده از مصالح ساختمان در فضای بیرونی و درونی مکان اعم از درب و پنجره ها که باید کل منافذ اتاق پوشانده شود در نظر بگیرید عایق صوتی باید به صورت یک دست و یک شکل در تماامی قسمت اتاق یعنی کف و دیوار و سقف به کار برود طوری که تمامی درز ها کاملا مهار شده باشد .

عایق صوتی اتاق

انواع عایق صوتی

اگر می خواهید بهترین عایق صوتی را در مکان مورد نظرتان نصب کنید باید ویژگی و کاربرد تمامی عایق های موجود را بشناسید زیرا هر نوع عایق صوتی با روش های مختلف در مکان های مختلف یه اجرا در می آید از این رو با ما همراه باشید تا بیشتر به معقوله عایق صوتی و انواع آن آشنا شویم .

انواع عایق صوتی در اتاق و ساختمان

معمولا عایق صوتی و نوع کاربری آن فرق دارد اگر چند مورد آن را نام ببریم شامل : عایق ضد صدا کردن درب و پنجره ، عایق ضد صدای دیوار و یا حتی عیق ضد صدا میان دو دیوار مجاور مانند اتاق خواب یا دیواره بین دو واحد آپارتمان مجاور یا عایق ضد صدای سقف برای عبور سر و صدا از طبقه بالا به پایین آن طبقه است که تمام این اعمالی برای ضدا صدا کردن محیط بکار می رود .

انواع محصولات عایق صوتی

از نظر متریال و شکل اجرایی شامل :

  •  عایق صوتی پلی استایرن
  • عایق صوتی پلی یورتان
  • عایق صوتی فایبر گلاس

فوم عایق صدا از نوع پنل آکوستیک یا فوم پاششی

  • وینیل عایق
  • پنل عایق صدای دیوار صوتی
  • فوم عایق لوله
  • درزگیر آکوستیک
  • روکش آکوستیک
  • عایق پتویی صدا
عایق صوتی خانه

مزایای اجرای عایق صوتی فوم

پنل آکوستیک و فوم پاششی دو نوع فوم آکوستیک به شمار می رود که پنل آکوستیک به عبارتی برای جذب امواج و صدا و برای پایین آوردن امواج صوتی در محیط بکار می رود.

بیشتر بدانید : لمسه کاری

موادی که در آن برای تولید بکار می رود شامل : مواد معدنی مانند پشم سنگ و هسته های گچی و پوششی دکوراتیو مانند پی وی سی و یا پارچه ساخته خواهد شد و به قیمت مناسب آن و همینطور سادگی در نصب بدون آسیب زدن به فضای داخلی یا پشت آکوستیک و بیشترین کارایی در عایق صوتی از شایسته ترین اعمال برای آکوستیک سازی مخصوصا برای استودیو ها یه شمار می رود.

عایق صوتی ، کاهش آلودگی صوتی ، بهبود کیفیت صدا ، کیفیت در طراحی فضای اتاق همگی  از مزایای فوم اکوستیک است .

انواع پنل فوم آکوستیک برای اجرای عایق صوتی سقف و دیوار

اصولی آکوستیک کردن این است که برای هر محیط متناسب با ویژگی آن محیط آکوستیک و طراحی انجام شود مثلا در یک محیط  L   شکل با یک محیط مربعی شکل باید تدابیر و ملاحظات خاص آن محیط اندیشیده شود.

اجرای عایق صوتی دیوار با فوم آکوستیک صاف

این نوع فوم در اصل به تنهایی برای اکوستیک کردن کافی و مناسب نیستند اما به عنوان لایه زیرین پنل آکوستیک می توانند به شدت تاثیر گذار باشند اما به تنهایی جاذب خوب صدا نمی تواند باشد پس در نتیجا از این نوع فوم برای ارتقاع کیفی در پنل های عایق صوتی بکار می رود .

بیشتر بدانید : پارچه کوبی دیوار

فوم آکوستیک شانه تخم مرغی

از خوده شانه های تخم مرغ که انتهای گردی و منحنی دارند می تواند برای آکوستیک کردن محیط استفاده کرد حتی در استودیو ها هم برای آکوستیک کردن محیط مذکور استفاده می کنن که هم اقتصادی است و هم به شدت پرکاربرد که که می توان این شانه ها را با پارچه و … ترکیب کرد و شکل و شمایلی به آن داد .

آکوستیک کردن اتاق خواب

فوم آکوستیک حفره دار

این نوع فوم ها آکوستیک حفره دار که به فوم های آکوستیک صاف هم بی شباهت نیستند از استفاده بیشتری در ارتقا کیفیت صدا برخودارند تا جایی که برای فرکانس صدا به خوبی عمل می کند که در مجموع به دلیل شکل و کاربرد ان بسیار مورد استفاده قرار می گیرند .

فوم آکوستیک توری

زیبایی ظاهری و شکل خاص فوم آکوستیک توری باعث شده کاربران بیشتر مشتری آن باشند و مورد استفاده قرار بگیرد ، فوم آکوستیک توری علاوه بر ظاهر زیبا از عملکرد و کارایی بالایی هم برخوردار است که این دلیل بر مزیت آن می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.