مقالات درب ضد صدا

پارچه کوبی دیوار

لمسه کاری دیوار

برای اولین بار در ایران توسط خانواده پهلوی این تکنیک یا صنعت وارد ایران شد و در کاخ شاه یا همان سعد آباد و نیاوران صورت گرفت ، پارچه کوبی دیوار که امری منحصر به خاندان سلطنتی و اشرافی بود کم کم این کار در خانه های مردم و افرادی که قصد تجلل بخشیدن به میحط مذکورشان را داشتن محقق شد و مردم نیز از آن بهره مند شدند اما اگر می خواهید بیشتر با معقوله پارچه کوبی دیوار و نحوه اجرا آن را داشته باشید در ادامه با این مقاله همراه باشید .

پارچه کوبی دیوار

مراحل پارچه کوبی دیوار به شرح زیر می باشد

1 – پاکسازی دیوار

باید تمام دیوار را پاک کرد و دیوار عاری از هرگونه گرد و غبار باشد و چیزی روی دیوار نماند مثلا پریز ها یا تابلویی روی دیوار نماند ، روی دیوار میخی یا نظیز آن وجود نداشته باشد سپس باید به پستی و بلندی روی دیوار توجه و آن را رفع کرد یعنی هیچگونه تو رفتگی یا بیرون آمدگی روی سطح وجود نداشته باشد اگر وجود داشت آن را رفع کرد ، اگر قسمتی از دیوار دچار پوستگی یا رطوبت است حتما برای رفع آن قبل از هرچیزی اقدام شود و در نهایت از صافی و تمیزی سطح دیوار اطمینان حاصل کرده و برای مرحله بعد آماده شد .

بیشتر بدانید : درب آکوستیک

2 – زیر سازی قبل از پارچه کوبی دیوار

در واقع این مرحله دوم زیر سازی است که باید برای پوشش کامل دیوار از پلی استر استفاده کرد باید از پلی استری استفاده کرد که ضخامت آن حداقل سی سانتی متر باشد ، خوب توجه شود که پوشش کامل توسط پلی استر استاندارد و مناسب صورت بگیرد .

لمسه کوبی دیوار

3 – قاب بندی

اما در مرحله سوم باید به قسمت قاب بندی پرداخت که یکی از مراحل مهم پارچه کوبی دیوار است. در این مرحله دور تا دور دیوار و لبه های دیوار ، اگر هر دیوار را مانند درب در نظر بگیریم که دور آن مانند چهارچوب در است و این چهار چوب را توسط نوار های پهن چوبی به پهنای چهار میلی متر را باید نوار کشی کرد که به این فرایند قاب کشی می گویند توجه داشته باشید این عمل باید درست صورت بگیرد که در صافی و درستی مرحله پارچه کوبی بسیار موثر است .

بیشتر بدانید :‌ درب آکوستیک سرویس بهداشتی

4 – پارچه کوبی دیوار

مرحله چهارم مرحله اصلی و مهم به شمار می آید که باید پارچه یا روکش را به دقت روی دیوار نصب کرد که برای این کار باید دقت کنیم که باد زیر پارچه نیفتد و باحث چین و چروک نشود و صافی پارچه در این مرحله از دست نرود پس دقت کنید که پارچه را صاف و محکم با دست تا جایی که ممکن است بکشید و صاف نگه دارید تا یک دست و بدون ایراد آماده نصب شود . نکته جالب این است برای پارچه کوبی دیوار انتخاب پارچه محدودیت خاصی ندارد و شما می توانید هر پارچه ای اعم از چرم ، مخمل ، کتان ، ساتن ، جیر و غیره را که می خواهید را در هر طرح و رنگی که دلخواهتان است را انتخاب کنید و برای پارچه کوبی دیوار اقدام نمائید .

5 – نصب پارچه کوبی روی دیوار

بعد از اتمام مراحل قبل باید در مرحله پنجم پارچه را از لبه آغشته به چسب کنید و به دیوار بچسبانید برای این کار حتی از منگنه هم می توانید استفاده کنید و مراقب باشید چسب روی پارچه نریزد که پاک کردن آن کار بسیار دشواری است و همینطور با منگنه اشتباها پارچه را سوراخ و خراب نکنید که آسیب جبران ناپذیری را به پارچه می زند ، توجه کنید پارچه کوبی دیوار کار بسیار ظریفی است و نیاز به دقت و مهارت دارد و بی تجربگی ممکن ازت کار را خراب کند .

تبدیل درب معمولی به درب ضد صدا

6 – طراحی پایانی

در مرحله ششم و آخر لمسه کاری یا پارچه کوبی دیوار حائز اهمیت است از این جنبه که شکل ظاهری و نمای محصولی که ساخته شده شکل می گیرد ، در این مرحبه طبق طراحی که از قبل برای لمسه کاری روی فرمت دکوراتیو لمسه کاری انتخاب کرده بودید را باید فاصله و دیزاین طراحی شده را روی این کار مورد اعمال قرار بدهید .

فراموش نکنید پارچه کوبی دیوار کاری ظریف و حساسی است و از این رو پارچه کوب یا لمسه کوب تاثیر زیادی در این عمل دارد پس پیشنهاد ما به شما انتخاب یک لمسه کوب با دانش و با تجربه است تا ماحصل کاری که انجام می شود با کیفیت و زیبا باشد .

لمسه کاری دیوار

مزایای پارچه کوبی دیوار با تیم حرفه ای صنعت برتر

آیا هزینه ایاب ذهاب محاسبه می شود؟

خیر، هزینه ایاب ذهاب برای لمسه کوبی و پارچه کوبی دیوار محاسبه نمی گردد.

آیا بیعانه باید پرداخت شود؟

خیر تمام هزینه خدمات لمسه کوبی و پارچه کوبی دیوار پس از انجام پروژه پس از انجام پروژه و در صورت رضایت شما دریافت می شود.

آیا بازدید از پروژه پارچه کوبی دیوار شامل هزینه می شود؟

خیر بازدید از پروژه بصورت رایگان انجام می شود.

مدت زمان انجام پروژه چه مقدار است؟

این موضوع بستگی به حجم پروژه شما دارد اما ما تضمین کمترین زمان تحویل به موقع پروژه را به شما  می دهیم.

آیا شما پارچه کوبی دیوار را ضمانت می کنید؟

بله، به مدت سه سال ضمانت ترک خوردگی یا پوست پوست شدن پارچه

4 دیدگاه در “پارچه کوبی دیوار

 1. مانی گفت:

  سلام قیمت پارچه کوبی دیوار چقدر هست؟

  1. حسن پور گفت:

   سلام وقت شما بخیر باشه قیمت پارچه کوبی یا لمسه کوبی دیوار بستگی یه وسعت دیوار و پارچه ای که شما برای کار انتخاب می کنید دارد

 2. لرستانی گفت:

  پارچه کوبی دیوار به همراه دکمه انجام میشه یا خیر؟

  1. حسن پور گفت:

   پارچه کوبی دیوار هم با استفاده از دکمه دوزی و هم به شکل طرح های مدرن یا به اصطلاح لمسه تایل انجام می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.