مقالات درب ضد صدا

چرم کوبی درب های اتاق را چطور انجام دهیم ؟

چرم کوبی درب اتاق

امروزه که از نظر ظاهری و ترافیک و آلودگی صوتی شهر و محیط ما ، دست خوش تغییراتی شده است و این شلوغی و سر و صدا های مزاحم آرامش را از ما سلب کرده است باید گفت صنعت آکوستیک کار را برای ما تا حدود زیادی آسان کرده است ، آکوستیک فاکتور ها و پارامتر های متفاوتی دارد از نوع نیاز و سلیقه ما . درب های آکوستیک که علاپه بر عایق صدا و حرارت ، در تزئین و دکوراسون محیط ما تاثیربه سزائی دارد که معمولا برای روکش این درب ها از چرم های مصنوعی استفاده می کنند ، این نوع چرم ها که در رنگ ها و طرح های گوناگون در بازار عرضه می شود ، کار را برای مشتری آسان کرده است که متناسب با دکوراسیون آن محیط می توانید لمسه چرم خود را انتخاب و نصب کنید و همزمان با عایق صدا ، از زیبایی آن بهره کافی را ببرید .

این نوع درب های اتاق که معمولا در اتاق های کار ، بیمارستان ها ، استودیو ها ، سینما ها ، کتابخانه ها و . . . استفاده می شود .

در کل چرم کوبی به معنی اجرای چرم و گاها پارچه بر روی درب ها می باشد که از مهم ترین علل آن می شود به خوب بودن آن در عایق صدا اشاره کرد که در آن ها از اسفنج های سنگین و پلی استر استفاده میشه . چرم کوبی را به این دلیل انجام میدهند که این پوشش عایق بی نظیری در برابر صدا است . به این دلیل است که دکوراسیون  بسیاری از اماکن مانند رستوران ها ، سالن های تئاتر ، آموزشگاه های موسیقی ، استودیو ها و . . . از این صنعت استفاده می کنند .

نحوه چرم کوبی دربنحوه چرم کوبی درب :

ابتدا سطح مورد نظر برای چرم کوبی را با الیاف پلی استر کامل بپوشانید ، برای پوشش این سطح می توانید از الیاف پلی استر و یا اسفنج عایق صدا استفاده کنید و سپس روی آن از ابر های سی کیلیویی دو سانت به کار برد و بعد با چرم مصنوعی آن را پوشش داد و سپس با استفاده از گلمیخ ها برای حفظ آن و شکل ظاهری درب استفاده کرد .

نکته : در این مرحله که قرار است چرم بر روی درب قرار بگیرد برای اینکه شکل و ظاهر خوب و مناسبی به خود بگیرد ، بهتر است روکش چرم را با دست حسابی صاف و محکم بکشید تا هوا زیر آن نیفتد و برجستگی و … در قسمت چرم کوبی درب به وجود نیاید . زمان کشیدن چرم ممکن است به مرور زمان منگنه های روی درب ، زده بشود تا به طور کامل بر روی درب تثبیت شود ، برای این می توانید از چسب استفاده کنید .

هنگام چرم کوبی این را در نظر داشته باشید که برخی از پارچه ها مناسب برای شستشو نیستند و شکل نا زیبا و چرکی را به خود می گیرند و بهتر است از چرم استفاده کنید که این مشکل را به راحتی حل می کند . به علاوه مزیت دیگر اش این است به دلیل تنوع زیاد در رنگ و طرح می توان طرح دلخواه خود را متناسل با طرح دکوراسیون خود انتخاب کنید که یک هارمونی مناسب در فضای شما ایجاد بکند ، همچنین از میتوان گلمیخ های همرنگ یا ست با دکوراسیون خود برای ست کردن آنچه در اتاق و دکوراسیون دارید استفاده کنید که به زیبایی هر چه تمام تر فضای مورد نظر شما کمک می کند .

چرم کوبی درب اتاق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *