مقالات درب ضد صدا

درب آکوستیک سرویس بهداشتی

درب آکوستیک سرویس بهداشتی

درب ضد صدا دستشویی از چه جنسی است؟

ضروری است دیگر از درب های آکوستیک در سرویس های بهداشتی هم مورد استفاده قرار بگیرد ، در نظر داشته باشید خانه های برزگ و دلواز قدیمی جای خود را رفته رفته با آپارتمان های کوچک و کوچک تر می دهد و از این رو این فضای کوچک خانه و نزدیکی سرویس بهداشتی به دیگر نقاط منزل و از طرفی حجب و حیای مردم ایرانی در قضای حاجت کردن باعث شده در این وضعیت به فکر آکوستیک کردن فضای سرویس بهداشتی باشیم و یکی از بهترین راه های آن درب آکوستیک است .

عایق بندی محیط سرویس بهداشتی

برای عایق کردن محیط سرویس بهداشتی می توان زمانبندی کرد یعنی همان زمان ساخت و ساز ساختمان به فکر عایق کردن صدا در محیط سرویس بهداشتی (توالت) باید بود که امروزه یکی از مهمترین موارد در ساختمان سازی به شمار می آید . اما اگر بعد از خریدن یا سکونت در آن منزل متوجه شدید محیط سرویس آکوستیک و عایق صدا نشده است می توان برای عایق صدا کردن سرویس بهداشتی با استفاده از لایه های عایق بر روی دیوار و همینطور سقف و کف اقدام کرد و از مهمترین مبحث یعنی درب آکوستیک استفاده نمود . از انواع راه های مختلف می توان سرویس بهداشتی را عایق کرد مثلا برای خرید درب آکوستیک اقدام کرد و برای عایق ضدا صدا کردن چهار چوب درب راه حل هایی را در نظر گرفت مثلا استفاده از وسایلی که برای کم کردن ارتعاش صدا وجود دارد در سرویس بهداشتی استفاده کرد و بسیار راه های دیگر برای این امر وجود دارد .

درب آکوستیک دستشویی

درب ضد صدا دستشویی

یک راه بسیار چشم گیر که نه به صورت صددرصد اما به میزان بسیار زیاد عایق ضد صدا در آکوستیک کردن محیط سرویس بهداشتی به شمار می آید استفاده از درب آکوستیک سرویس بهداشتی است البته غافل از درز ها و چهار چوب در نشوید که در رد شدن صدا در این محیط تاثیز گذار است .

دیگر راه های عایق ضد صدا کردن درب آکوستیک

دیگر راه های آکوستیک کردن فضای سرویس بهداشتی که انواع مختلفی هم دارد می توان به پرده های آکوستیک اشاره کرد که مانند پوشش های درب ضد صدا عمل می کنند و تا حدود زیادی از عبور صدا جلوگیری می کند ، به جز پرده آکوستیک از پوشش هایی مانند ایزوهوم هم می شود استفاده کرد که یکی از عایق های جدید است و امروزه در دنیا مشتریان زیادی پیدا کرده است ، ایزوهوم به دلیل ضخامت هفت میلی متری صدا را کاهش می دهد و سازگاری مناسبی بت محیط زیست دارد و از جذل میکروب و باکتری جلوگیری می کند و به دلیل روش ساده نصب ان که یک طرف چسب دارد و به راحتی در قسمت درز ها هم قابل نصب است طرفداران آن را زیاد کرده است .

ضد صدا کردن سرویس بهداشتی

انواع درب ضد صدا دستشویی

هدف از استفاده درب ضد صدا دستشویی از بین بردن صدا و مانع از از عبور آن از بین به داخل و از داخل به بیرون است از این رو از انواع درب ضد صدا دستشویی می شود استفاده کرد البته بسته به محیط و نوع نیاز به آن هم دارد مثلا اگر فکر می کنید درب آکوستیک به تنهایی وظیفه آکوستیک کردن محیط سرویس بهداشتی را دارد در اشتباه هستید زیرا درز ها و چهار چوب ها هم به همان اندازه در عبور صدا تاثیر گذار است و باید به تمام مواردی که در آکوستیک کردن درب سرویس بهداشتی تاثیرگذارند توجه کرد . درب ضد صدا دستشویی در دو نوع هسته دارد و بدون هسته هستند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *