مقالات درب ضد صدا

لمسه کاری چرمی انواع درب

لمسه کاری چرمی

همیشه صداهایی که از بیرون می آید موجب آزار و اذیت می شود و هنگام کار و خواب مزاحم شما می شود، لمسه کاری چرمی یکی از راه هایی است که می توانید با کمک گرفتن از آن صدا ها را به حداقل برسانید.

 

 

‌نصب دیوار کوب چرمی :‌

امروزه منازل و دفترهای اداری نسبت به گذشته به پنل های آکوستیکی بیشتر نیاز دارند. استفاده از متریال هایی که علاوه بر خاصیت آکوستیکی، ظاهر زیبا و کیفیت بالایی هم داشته باشند.‌ امروزه از عایق های آکوستیکی در دیوار کوب های چرمی و پارچه هایی در ابعاد و اشکال مختلف استفاده می شود که ظاهر زیبا به فضا می دهند.‌‌

متریالی که در نصب دیوار کوب چرمی دیوار استفاده می شود، عبارت است از یک لایه ام دی اف و عایق اسفنجی ساده و روکش چرم مصنوعی یا پارچه با اشکال هندسی متعدد. نصب این موارد نسبت به مواد عایق صدا و فوم های آکوستیکی هزینه بیشتری دارد و کیفیت و ظاهر بسیار زیبایی دارد و عایق صوتی دکوراتیو محسوب می‌شود.‌

لمسه کوبی چرماز مزایای دیوارکوب های چرمی یا پارچه ای قابلیت نصب آسان بر روی دیوار و سقف می باشد، همین طور بی ضرر بودن آن ها نسبت به عایق های صوتی دیگر و عدم ایجاد حساسیت و بروز آلرژی‌های تنفسی در مقایسه با سایر مواد عایق صدا از مزایای مهم آن ها است و از همه مهم تر قابلیت استفاده از آن ها در هر محیط و مکانی با رنگ بندی های متنوع و شاد و اشکال و طرح های مختلف می باشد‌.

‌ لمسه کاری دیوار با چرم و پارچه:‌

 لمسه عملی است که بر روی پارچه یا چرم انجام می دهند برای فرم دادن و ایجاد فرورفتگی روی سطوح. لمسه در صنعت مبل کاربرد بسیاری دارد و امروزه یکی از روش های آکوستیک محیط می باشد که ظاهر دکوراسیون منزل و دفتر اداری شما را زیبا می‌کند.‌ لمسه کاری دیوار با چرم و پارچه می تواند راهکار مناسب برای آکوستیک سازی صدای محیط و انتقال صدا از یک محیط به محیط دیگر باشد و یک جایگزین مناسب برای دیوارهای مسطح که باعث ایجاد پژواک صدای محیط می شود است.‌

بیشتر بدانید: ساخت درب آکوستیک با پشم سنگ

بسیاری از فروشگاه های بزرگ و تالار های پذیرایی و سالن های آرایشی و رستوران ها از لمسه کاری دیوار استفاده می کنند تا نه تنها صدا بازگشت نداشته باشد بلکه فضا نیز زیبا شود.‌

لمسه کاری درب چرمیلمسه کاری با پارچه و چرم های مصنوعی به صورت لمسه کوبی و لمسه دوزی انجام می شود. این روش با ایجاد اشکالی مانند لوزی و مربع انجام می‌شود و بعضی مواقع به صورت یک روش یکدست و صاف و بدون هیچ تو رفتگی در سطح دیوار اجرا می شود. ‌ لمسه کاری روی دیوار با پارچه معمولا به این صورت است که آن را روی یک لایه ورق ام دی اف نازک اجرا می‌کنند و بعد روی دیوار نصب می کنند اما چون بافت چرم محکم تر است اغلب نیاز به این کار نیست.

درب آکوستیک چرمی :‌

 ساده ترین نوع ساخت درب های عایق صدا، درب آکوستیک چرمی می باشد.‌ درب های ساختمان از چوب یا ام دی اف یا اچ دی اف ساخته می‌شوند، در حالیکه درب های چوبی نسبت به ام دی اف و اچ دی اف، مقاوم تر و مستحکم تر هستند اما قیمت آنها نیز بالاتر می باشد.

از آنجایی که هسته و داخل درب های چوبی متراکم و پر است ،عایق صوتی هستند و مقاومت بیشتری در برابر صدا دارند.‌درب هایی که امروزه در بازار هست از روکش ام دی اف و اچ دی اف ساخته می شود و به دلیل پایین بودن قیمت شان تقاضای بیشتری هم دارند.‌ داخل این درب ها متراکم نیست و از چوب پر نمی شود تنها روکش آن ها از جنس مرغوب است، روکش درب ها از ۳ میلی‌متر تا ۱۲ میلی متر متغیر است که با توجه به سلیقه و بودجه افراد تعیین می شود. این درب ها عایق صدا نیستند و در مورد روکش های نازک کاملا ریز ترین صداها احساس می شود.

هنگامی که می خواهیم درب آکوستیک چرمی بسازیم، ابتدا درب معمولی را با پوشش داخل کاغذی می سازند و بعد از نصب روی چهارچوب با استفاده از عایق صوتی اسفنجی و روکش چرم مصنوعی یا پارچه های مخمل آکوستیک می کنند.‌ عایق صوتی درب را باید با ضخامت مناسب انتخاب کرد و آکوستیک درب با روکش چرمی ساده یا لمسه دوزی یا لمسه کوبی درب را با توجه به نیاز و سلیقه خود اجرا کرد، همچنین در درزگیری درب می تواند مکمل خوبی باشد.

https://www.soundproofcow.com/soundproofing-101/how-to-soundproof-a-home-2/how-to-soundproof-a-door-2/

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *